Leczenie Protetyczne

Home / Leczenie Protetyczne

 

 

Leczenie protetyczne w Koszalinie

Leczenie protetyczne pomaga przywrócić estetyczny i funkcjonalny wygląd po utracie własnych zębów lub przy ich znacznym uszkodzeniu.

Na co dzień w naszym gabinecie stomatologicznym w Koszalinie robimy wszystko, by nasi pacjenci jak najdłużej zachowali swoje naturalne zęby.  Jesteśmy też świadomi, że brak już jednego zęba wprawia na dyskomfort przy jedzeniu. Ubytki w uzębieniu mogą oddziaływać na naszą pewność siebie oraz zmieniać wizualnie uśmiech. W takich sytuacjach szukamy rozwiązań, które będą odpowiadały potrzebom naszych pacjentów i przywrócą uśmiech na ich twarzach.

Z dbałością o każdy szczegół

„Tworzymy uzupełnienia protetyczne mając na uwadze prawidłowe relacje wszystkich zębów, jak i zdrowie stawu skroniowo-żuchwowego. Dopasowujemy uzupełnienia protetyczne do koloru i kształtu pozostałych zębów, a wszystko po to, by cały uśmiech wyglądał naturalnie i harmonijnie. Zawsze dobieramy rozwiązania indywidualne w odpowiedzi na potrzeby każdego naszego pacjenta.”

– Kovalenko Dental Team w Koszalinie

 

Usługi w ramach protetyki

LICÓWKI te cienkie porcelanowe łuski przywracają naturalnym zębom estetyczny i autentyczny wygląd. Licówki zakładamy na przednią stronę naturalnego zęba w takich przypadkach jak: trwałe przebarwienia, nierówne zęby lub przerwy między nimi. Inne schorzenia mogące  wymagać zastosowania licówek to wszelkie pęknięcia i nierówności wynikające z urazów, zgrzytania zębami lub nieodpowiedniej diety. Licówki odbijają światło tak samo, jak naturalne szkliwo, zatem nie sposób je odróżnić ich od naturalnych zębów. Wszystko to sprawia, że uśmiech naszego pacjenta robi duże wrażenie.

KORONY –  to rodzaj pojedynczego uzupełnienia protetycznego. Proponujemy je wówczas, gdy naturalny ząb jest osłabiony lub uszkodzony. Korony mają za zadanie przywrócić mu jego funkcję, kształt  i kolor. Najbardziej wymagającym pacjentom polecamy korony pełnoceramiczne i cyrkonowe,  które prezentują się niezwykle estetycznie, natomiast alternatywą dla nich są korony na podbudowie z metalu.

MOSTY – to uzupełnienie jednego lub kilku brakujących zębów, które wiąże się z umocowaniem ich do sąsiednich zębów – filarów tego mostu. Dzięki takiemu uzupełnieniu naszym pacjentom poprawia się nie tylko jakość przeżuwania, ale i samopoczucie.

PROTEZY CAŁKOWITE – to rozwiązanie dla osób, które w wyniku choroby lub urazów straciły swoje wszystkie zęby. Dzięki uzupełnieniu braków zębowych nasi pacjenci znów mogą być sobą, ciesząc się jedzeniem i nie pogłębiając przy tym problemów ze stawem skroniowo-żuchwowym.

Dbamy o pacjentów:

Kompleksowe podejście

Tworzymy uzupełnienia protetyczne mając na uwadze zdrowie stawu skroniowo-żuchwowego i relacje wszystkich zębów. 

Leczymy trudne przypadki

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i wiedzy usuwanie zębów to dla nas ostateczność. Naszym celem jest piękny uśmiech, dlatego wybierzemy najlepsze rozwiązanie protetyczne dla Ciebie.

Komfort i bezpieczeństwo

Poczucie bezpieczeństwa, komfort i przyjazna atmosfera podczas wizyty w naszym gabinecie są dla nas kluczowe. Chcemy by każda wizyta była przyjemnością.

Szerokie podejście do protetyki

Jeśli szukasz leczenia protetycznego w Koszalinie, to trafiłeś pod właściwy adres. Dzięki szkoleniom u specjalistów z światowej czołówki oraz nabytemu doświadczeniu robimy wszystko, aby po zakończonym leczeniu wywołać na Twojej twarzy prawdziwy uśmiech, a w sercu wzruszenie. Zanim jednak uzupełnimy Twój uśmiech, niezbędnym etapem przemiany będzie zadbanie o zęby naturalne. Tu konieczna będzie wizyta u pani higienistki, która usunie z nich kamień i osad. Kolejnym krokiem będzie wyleczenie zębów z próchnicy. W niektórych przypadkach mogą być wskazane zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej. Oprócz tego w protetyce ważne jest uwzględnienie stawu skroniowo-żuchwowego. Dlaczego? Uzupełnienia protetyczne nie mogą wpływać negatywnie na siłę żucia. Jeśli masz problemy ze zgryzem to warto zainteresować się konsultacją ortodontyczną.

Nieprawidłowo wykonane mostki, protezy całkowite, a nawet wypełnienia znane Tobie jako plomby, mogą niekorzystnie wpłynąć na ich trwałość, jak i na prawidłową pracę Twojego stawu skroniowo-żuchwowego. Jaki to może mieć dalsze konsekwencje? Zapraszamy do zapoznania z tematem leczenia okluzyjnego.

Estetyczne leczenie protetyczne nie miałoby miejsca, gdybyśmy nie dopasowali uzupełnienia do koloru i kształtu Twoich naturalnych zębów. Dzięki temu odzyskasz większy komfort nie tylko w jedzeniu, ale i w używaniu uśmiechu.

Skuteczne leczenie protetyczne nie byłoby skuteczne, gdybyśmy pominęli któryś z powyższych etapy. Z tego też względu podczas wizyty konsultacyjnej robimy kompleksowy wywiad z pacjentem oraz z największą dokładnością badamy jamę ustną, stan uzębienia i staw skroniowo-żuchwowego.

Metody odbudowy zębów

W zależności od tego jak bardzo mamy zniszczone zębów, to stomatolog dysponuje różnymi metodami odbudowy. Nie zawsze są to rozwiązania protetyczne:

  • wypełnienia materiałami kompozytowymi,
  • wypełnienia typu onlay i inlay,
  • wkłady koronowo-korzeniowe,
  • licówki,
  • korony,
  • leczenie endodontyczne.

Często wymienione metody leczenia łączenie różnych form odbudowy i protetyki daje pożądany efekt w postaci pięknego, zdrowego uśmiechu. Zapraszamy na wizytę protetyczną do naszego gabinetu w Koszalinie, by dobrać najlepsze rozwiązanie.

Proteza klasyczna, a oparta na implantach

W naszym gabinecie stomatologicznym w Koszalinie codziennie przyjmujemy pacjentów o różnych stomatologicznych potrzebach i w różnym wieku. Wielu z nich odwiedza naszą klinikę z celem przywrócenia uzupełnienia braków w uzębieniu, Naszym pacjentom dajemy możliwość wyboru między klasyczną protezą mocowaną na kleju, a stałą protezą mocowaną na implantach. Więcej na ten temat przeczytasz we wpisie na blogu „Czym różni się proteza klasyczna od tej mocowanej na implantach?”

Skaner wewnątrzustny – leczenie protetyczne

Skaner wewnątrzustny to urządzenie, które rejestruje obrazy 3D uzębienia i tkanek miękkich jamy ustnej pacjenta. Obrazy te są następnie wykorzystywane do diagnozowania, planowania i monitorowania leczenia ortodontycznego. Skaner wewnątrzustny zrewolucjonizował sposób, w jaki diagnozujemy naszych pacjentów. Dzięki tej technologii, leczenie protetyczne jest szybsze i skuteczniejsze, a specjaliści mogą zaprojektować rozwiązanie precyzyjnie dopasowane do każdego pacjenta. Co więcej, skaner wewnątrzustny iTero to technologia komfortowa dla pacjenta, dzięki czemu wizyta u ortodonty przebiega satysfakcjonująco i w pozytywnej atmosferze.

Cennik usług protetycznych w Koszalinie

Podajemy orientacyjne ceny usług leczenia protetycznego. Na każdego pacjenta patrzymy się indywidualnie, dlatego finalną cenę poznasz na wizycie. Będzie ona podana w planie leczenia, jeśli zdecydujesz się na pełne leczenie w naszym gabinecie stomatologicznym. Poniższa tabela zawiera wybrane usługi.

Usługi w ramach protetyki
Korona pełnoceramiczna cyrkonowa2050 zł
Korona porcelanowa na podbudowie metalowej1850zł
Proteza akrylowa częściowa 1850 zł
Proteza akrylowa całkowita*2650 zł
Proteza szkieletowa3150 zł
Licówka porcelanowa2050 zł
Licówka kompozytowa690 zł
Szyna SRS (szyna do rehabilitacji stawu skroniowo – żuchwowego)1750 zł
Proteza akrylowa całkowita premium (zęby estetyczniejsze, wykonane z materiału premium2750 zł

*W cenie zawarte są trzy wizyty korekcyjne, każda kolejna płatna 100 zł.

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym cennikiem usług stomatologicznych.

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna to dziedzina, w której w porozumieniu z pacjentem staramy się znaleźć odpowiedź na jego chęć uzyskania pięknego, naturalnego uśmiechu. Kovalenko Dental Team oferuje różne zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej w Koszalinie, takie, jak: licówki kompozytowe i porcelanowe, bonding, wybielanie zębów i więcej. Nasi pacjenci, którzy zdecydowali się na jeden z zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej, są zadowoleni z długotrwałych efektów, komfortowego przebiegu zabiegów. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą dotyczącą usuwania kamienia nazębnego.

Kovalenko Dental Team – Twój stomatolog w Koszalinie

Adres: Świętego Wojciecha 24,

75-666 Koszalin

Rejestracja: +48690007678

Mail: dent@kovalenko.com.pl

 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek 13:00 – 20:00

Wtorek: 10:00 – 20:00

Środa: 8:00 – 15:00

Czwartek: 8:00 – 15:00

Piątek: 8:00 – 15:00

 

Call Now Button