Leczenie kanałowe pod mikroskopem w Koszalinie

Home / Leczenie kanałowe pod mikroskopem w Koszalinie

 

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Leczenie endodontyczne, zwane inaczej kanałowym to proces, który polega na leczeniu zmian powstałych w miazdze zęba na skutek przewlekłej próchnicy. Leczenie kanałowe pod mikroskopem to obecnie jedna z najbardziej zaawansowanych technicznie sposobów postępowania. Stosowanie mikroskopu pozwala na obejrzenie wnętrza zęba pod bardzo dużym powiększeniem, dzięki czemu lekarz ma możliwość dokładnie oczyścić system kanałowy zęba i znacznie skrócić czas jego leczenia. To właśnie ta precyzja świadczy o jakości leczenia i trwałości skutków zabiegu na lata.

Dlaczego dochodzi do leczenia do kanałowego?

Bakterie próchnicowe wnikając w głąb zęba, powodują stan zapalny i dolegliwości bólowe, które są pierwszym objawem pojawiającej się infekcji. Jeśli pacjent będzie zbyt długo zwlekał i nie podda się odpowiedniemu leczeniu, ból będzie stawał się coraz silniejszy a konsekwencje zakażenia coraz poważniejsze. Nieleczone zapalenie miazgi zębowej prowadzi do jej martwicy, co może wiązać się nawet z utratą zęba. 

Aby zapobiegać pojawianiu się próchnicy, warto regularnie kontrolować zęby u stomatologa, który zauważy próchnicę już w jej początkowym stadium i będzie mógł wdrożyć szybko odpowiednie leczenie. Dodatkowo warto regularnie poddawać się zabiegowi higienizacji, na której usuwany jest kamień osad przyczyniający się do próchnicy.

Dbamy o naszych pacjentów:

Leczymy trudne przypadki

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i wiedzy usuwanie zębów to dla nas ostateczność. Zawsze walczymy o każdy ząb.

Zabiegi ze znieczuleniem

Dokładamy wszelkich starań, by pacjenci bezboleśnie przeszli zabiegi chirurgii stomatologicznej. W tym celu stosujemy znieczulenie powierzchniowe i miejscowe.

Komfort i bezpieczeństwo

Poczucie komfortu, bezpieczeństwo i przyjazna atmosfera podczas pobytu w naszym gabinecie są dla nas bardzo ważne.

Przebieg leczenia kanałowego pod mikroskopem

Decyzję o tym, czy ząb kwalifikuje się do leczenia kanałowego, podejmuje stomatolog po przeprowadzeniu dokładnej diagnostyki.  W jej czasie wykonuje się zdjęcia rentgenowskie, dzięki którym można ocenić charakter zapalenia i jego rozległość. Dzięki temu możliwe jest dobranie odpowiedniego sposobu leczenia dla danego pacjenta. W zależności od przypadku, do leczenia endodontycznego wykorzystuje się endometry, mikroskopy lub lupy. Zapraszamy do naszej kliniki w Koszalinie, w której dobierzemy najlepsze metody i sprzęt do Twojego stanu zdrowia.

Jeśli zakażenie jest niewielkie i ma charakter ostry i odwracalny, wykonywane jest dokładne czyszczenie kanałów zębowych z zakażonej miazgi, a następnie zakładana jest plomba. W przypadku, gdy zmiany są poważnie i wtórne to konieczne może być bardziej skomplikowane leczenie. Polega ono na usunięciu zniszczonej tkanki zębowej i zastąpienie jej specjalnym wypełnieniem. W trudnych przypadkach wymagane są zabiegi chirurgii stomatologicznej. Wszystkim naszym pacjentom możemy zapewnić kompleksowe leczenie stomatologiczne, które obejmuje opiekę z zakresu chorób okluzyjnych, chirurgii stomatologicznej, leczenia protetycznego czy leczenia implantologicznego w Koszalinie. 

Warto pamiętać, że leczenie kanałowe zwiększa szansę na to, że ząb będzie mógł zostać zachowany i przez to służyć pacjentowi na dłużej, lecz nie na zawsze. Średnia długość jego życia wynosi około 5-8 lat. 

Leczenie kanałowe w Koszalinie

Leczenie kanałowe w naszej klinice w Koszalinie to procedura mająca na celu usunięcie zainfekowanej lub uszkodzonej tkanki z wnętrza zęba oraz oczyszczenie i zabezpieczenie kanałów korzeniowych. Proces ten może być konieczny w przypadku głębokiego ubytku próchnicowego, urazu lub infekcji.

Leczymy kanałowo pod mikroskopem bez bólu

Wiele osób obawia się leczenia kanałowego z powodu bólu, który może towarzyszyć temu zabiegowi. W Kovalenko Dental Team zabiegi chirurgii stomatologicznej przeprowadzane są w miejscowym znieczuleniu. Jest to popularna i przede wszystkim bezpieczna forma umożliwiająca bezbolesne leczenie zęba. Podanie znieczulenia jest również niemalże bezbolesne, ponieważ przed jego podaniem stosujemy żel miejscowo znieczulający. Połączenie tych dwóch rozwiązań sprawia, że ryzyko pojawienia się bólu jest maksymalnie zminimalizowane na każdym etapie zabiegu, a pacjent może poczuć się komfortowo i bezpiecznie.

Usuwamy tylko zęba w ostateczności

Dzięki możliwości leczenia endodontycznego pod mikroskopem mamy możliwość dokonać wszelkich starań, aby zachować naturalny ząb pacjenta jak najdłużej. Naszą misją jest ratowanie zębów, a ich usunięcie to dla nas ostateczność. Bezpodstawna ekstrakcja zęba nie jest bowiem tańszą alternatywą, lecz zdecydowanie wyolbrzymionym działaniem. Usunięcie zęba ma również wpływ na pozostałe zęby i z biegiem czasu może powodować inne zmiany i choroby jamie ustnej.

Ile trwa leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Czas trwania leczenia jest różny w zależności od tego, jaki charakter ma infekcja zęba danego pacjenta (ostra lub wtórna). Zazwyczaj są to 2-3 wizyty. Następnie po roku od leczenia można dokonać kontroli zęba. Dzięki dobrze wykonanemu zabiegowi i odpowiedniej higienie jamy ustnej jesteśmy w stanie utrzymać nasze zęby w zdrowiu. Warto pamiętać, że ich zdrowie zależy również od stanu dziąseł, które są równie ważne. 

Co nas wyróżnia?

W naszej klinice w Koszalinie najważniejszy jest pacjent, jego wygoda i poczucie bezpieczeństwa. Dlatego staramy się zapewnić każdemu pacjentowi komfortowe leczenie bez bólu. A dzięki wyspecjalizowanej kadrze, wieloletniemu doświadczeniu i najnowocześniejszemu sprzętowi jesteśmy w stanie podjąć się leczenia nawet najtrudniejszych przypadków. Nie działamy rutynowo, a każdy pacjent to dla nas osobny przypadek. 

– Kovalenko Dental Team –

Ponowne leczenie kanałowe pod mikroskopem

W niektórych przypadkach może zdarzyć się tak, że pacjent, który miał już wykonywane leczenie kanałowe będzie musiał wykonać je ponownie. Najczęściej ma to miejsce, jeśli poprzednie leczenie zostało wykonane niedokładnie np. bez wykorzystania mikroskopu. 

W takim przypadku ząb mógł zostać niedoleczony, a jego kanały niedopełnione. 

Objawem, który wskazuje na konieczność ponownego leczenia, jest ból zęba. Przed ponownym zabiegiem konieczne jest wykonanie zdjęcia RTG, które pozwoli ocenić, czy w okolicy wierzchołka korzenia nie doszło do zaniku kości na skutek nieprawidłowo przeprowadzonego leczenia endodontycznego. Powtórne leczenie kanałowe jest zdecydowanie trudniejszym zabiegiem i wymaga od stomatologa sporego doświadczenia.

Co daje leczenie kanałowe pod mikroskopem

Dzięki leczeniu kanałowego pod mikroskopem mamy możliwość:

– zrobić wszystko, aby zachować naturalne zęby pacjenta jak najdłużej,

– uratować nawet poważnie uszkodzonego zęba,

– całkowicie i na dłużej wyleczyć zęby pacjenta,

– zmniejszyć ryzyko ponownego leczenia,

– wykonać wypełnienie zęba dokładniej, przez co zmniejsza się możliwość ponownego zakażenia i wystąpienia stanu zapalnego

– w dłuższej perspektywie oszczędzić pieniądze pacjenta,

– zapewnić mu komfortowe leczenie dzięki ograniczeniu bólu i związanego z nim stresu,

– wykonać leczenie odpowiednio wcześnie, co sprzyja poprawie kondycji uzębienia pacjenta,

– wykonać precyzyjny zabieg z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii.

Cennik leczenia kanałowego pod mikroskopem

Poniżej podane są orientacyjne ceny usług wchodzących w skład leczenia kanałowego pod mikroskopem, gdyż każdy ząb wymaga indywidualnego podejścia. Poniższa tabela zawiera wybrane usługi w naszej klinice w Koszalinie. Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem innych usług stomatologicznych.

Leczenie kanałowe przy użyciu mikroskopu:Cena
Siekacze górne i kły850 zl
Zęby przedtrzonowe i siekacze dolne 1050 zł
Zęby trzonowe 1 250 zł
Sztyft (wzmocnienie wkładem koronowo-korzeniowym) z włókna szklanego w martwym zębie400 zł
Powtórne leczenie kanałowe przy użyciu mikroskopu:Cena
Siekacze górne i kły 1150 zł
Zęby przedtrzonowe i siekacze dolne 1350 zł
Zęby trzonowe 1550 zł
Odbudowa zęba po leczeniu kanałowym 550 zł
Overlay kompozytowy po leczeniu kanałowym 1750 zł

Czym jest overlay

Overlay to wypełnienie koronowe, które stosuje się w przypadku dużych ubytków, gdy struktura zęba jest bardzo zniszczona. Overlay umieszczany jest wewnątrz zęba w celu jego rekonstrukcji, ale w odróżnieniu od innych rodzajów wypełnień, overlay tworzony jest w laboratorium na podstawie wycisków zębowych. W naszej klinice Kovalenko Dental Team oferujemy doskonale dopasowane wypełnienia overlay, dzięki którym odzyskasz zniszczonego zęba, zarówno pod względem jego funkcjonalności, jak i estetyki. 

Indywidualna Praktyka Lekarska Artem Kovalenko – Twój stomatolog w Koszalinie

Adres: Świętego Wojciecha 24,
75-666 Koszalin
Rejestracja: +48690007678
Mail: dent@kovalenko.com.pl

Godziny otwarcia:
Poniedziałek 13:00 – 20:00
Wtorek: 10:00 – 20:00
Środa: 8:00 – 15:00
Czwartek: 8:00 – 15:00Piątek: 8:00 – 15:00

Call Now Button