Chirurgia stomatologiczna w Koszalinie

Home / Chirurgia stomatologiczna w Koszalinie

 

Leczenie bez bólu w Koszalinie

Zabiegi chirurgii stomatologicznej przeprowadzamy w znieczuleniu miejscowym, które uważa się za bezpieczną formę unikania bólu. Dzięki temu pacjent może komfortowo przejść przez zabieg chirurgii stomatologicznej. Dodatkowym udogodnieniem dla naszych pacjentów jest niemal bezbolesne podanie znieczulenia miejscowego. Jest to możliwe ponieważ miejsce przed ukuciem jest smarowane  przez zastosowanie żelu miejscowo znieczulającego. Takie rozwiązanie minimalizuje ból przy podawaniu znieczulenia, a to sprawia że pacjenci czują się pewniej i bardziej komfortowo.

Nasza filozofia w chirurgii stomatologicznej

W naszym gabinecie na usunięcie zęba decydujemy się w ostateczności, kiedy rzeczywiście w finalnej ocenie nie ma dla niego innej drogi leczenia. Jeśli dojdzie do ekstrakcji zęba, to ze szczególną uwagą dbamy o tkanki utrzymujące ząb, które chcemy zachować w najbardziej nienaruszonym stanie. To właśnie od jakości zachowanych tkanek otaczających chory ząb zależy przyszłość leczenia – implantologicznego lub protetycznego.

Artem Kovalenko

 

Usługi w ramach chirurgii stomatologicznej:

USUWANIE ÓSEMEK – zęby mądrości ze względu na swoje umiejscowienie są najbardziej narażone na próchnicę. Bierze się to m. in. stąd, że trudno jest dokładnie oczyścić ich powierzchnię. Ponadto często brakuje dla nich miejsca w łuku zębowym, dlatego też wywołują dolegliwości bólowe a nawet stany zapalne dziąseł.  Tak więc usunięcie ósemek może przynieść ogromną ulgę.

USUWANIE ZĘBÓW ZATRZYMANYCH – dzięki temu zabiegowi znika uczucie “wypychania” i przemieszczania pozostałych zębów w jamie ustnej.

EKSTRAKCJA KORZENIA – jest to usunięcie z zębodołu pozostałości zniszczonego próchnicowo lub złamanego zęba, a także takiego, dla którego na ratunek było już za późno.

Dbamy o naszych pacjentów:

Leczymy trudne przypadki

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i wiedzy usuwanie zębów to dla nas ostateczność. Zawsze walczymy o każdy ząb.

Zabiegi ze znieczuleniem

Dokładamy wszelkich starań, by pacjenci bezboleśnie przeszli zabiegi chirurgii stomatologicznej. W tym celu stosujemy znieczulenie powierzchniowe i miejscowe.

Komfort i bezpieczeństwo

Poczucie komfortu, bezpieczeństwo i przyjazna atmosfera podczas pobytu w naszym gabinecie są dla nas bardzo ważne.

Szeroki zakres chirurgii stomatologicznej

Chirurgia stomatologiczna jest to dziedzina, która zajmuje się wszelkimi zabiegami chirurgicznymi w obrębie jamy ustnej. Powszechnie jest kojarzona z usuwaniem zębów. W rzeczywistości oprócz takich zabiegów chirurgia stomatologiczna pozwala przygotować jamę ustną pacjenta do zabiegów z zakresu:

– protetyki, 

– periodontologii (np. korekta wędzidełek, leczenie recesji dziąsła),

– mikrochirurgii (zabiegi odbudowy dziąsła), 

– implantologii, 

– jak również  w przypadkach trudno gojących się zmian w kości po leczeniu kanałowym

Cennik chirurgii stomatologicznej

Poniżej podane są orientacyjne ceny usług wchodzących w skład chirurgii stomatologicznej, gdyż każdy ząb wymaga indywidualnego podejścia. Poniższa tabela zawiera wybrane usługi. Zobacz cennik wszystkich naszych usług tutaj. Poniższe ceny obowiązują od 1.01.2022

Usługi w ramach chirurgii stomatologicznej
Chirurgiczne usunięcie zęba stałego w znieczuleniu:400 zł
Usunięcie zęba ósemki w znieczuleniu:500 zł – 600 zł
Usuniecie chorego wierzchołka korzenia (resekcja):800 zł

Indywidualna Praktyka Lekarska Artem Kovalenko – Twój stomatolog w Koszalinie

Rejestracja: 690 007 678

Mail: dent@kovalenko.com.pl

Adres: ul. Śląska 4, 75-398 Koszalin

Godziny otwarcia:

Poniedziałek – Piątek w godzinach:

8:00-20:00

Call Now ButtonUmów wizytę