Usuwanie kamienia nazębnego

Home / Usuwanie kamienia nazębnego

 

 

Usuwanie kamienia nazębnego w Koszalinie

Zęby wolne od kamienia nazębnego to pierwszy krok pięknego i zdrowego uśmiechu naszych pacjentów. Dzięki zabiegowi higienizacji w Kovalenko Dental Team, zdrowe i piękne  zęby bez kamienia są na wyciągnięcie ręki. Na tej stronie dowiesz się, jak wygląda usuwanie kamienia w naszym gabinecie i jakie zabiegi proponujemy.

Nasze podejście do usuwania kamienia

Najważniejsze jest pełne wyleczenie pacjenta, dlatego odkładaniu kamienia mówimy NIE. Często pacjenci godzą się na posiadanie kamienia nazębnego i traktują to jako naturalne zjawisko. W swojej pracy edukację pacjentów i zmieniam ich podejście do dbania o jamę ustną. Dzięki temu wspólnie możemy zatrzymać proces odkładania kamienia. Zęby wolne od kamienia nazębnego to również zdrowy piękny uśmiech bez stanów zapalnych i próchnicy.

Magdalena Gocoł – dyplomowana higienistka

 

Co nas wyróżnia w zabiegach usuwania kamienia

Doświadczona higienistka 

Usuwanie kamienia wykonuje dyplomowana higienistka stomatologiczna Magdalena Gocał.

Pełne wyleczenie

Pracujemy z pacjentem do całkowitego usunięcia kamienia nazębnego i wyleczenia stanów zapalnych dziąseł.

Edukujemy

Podczas wizyty u higienistki nauczysz się jak prawidłowo czyścić swoje zęby oraz  pomożemy Ci w doborze odpowiednich akcesoriów do higieny zębów.

Instruktaż higienizacyjny

W Kovalenko Dental Team w Koszalinie edukujemy i uświadamiamy pacjentów. To dzięki instruktażowi higienizacyjnemu nasi pacjenci zyskują wiedzę z zakresu prawidłowej i skutecznej higienizacji zębów. Z doświadczenia wiemy, że jest to klucz do pięknego i zdrowego uśmiechu bez stanów zapalnych i próchnicy. 

W ramach instruktarzu higienizacyjnego pacjent otrzymuje szczegółowe wskazówki dotyczące efektywnego czyszczenia dziąseł i zębów, stosowania nici dentystycznych lub irygatora. Dla każdego z pacjentów dobieramy odpowiednie pasty do zębów oraz inne materiały do higieny jamy ustnej. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu nasi pacjenci budują świadomość oraz mają motywację do stałego dbania o jamę ustną.

Przykłady zabiegów usuwania kamienia przed i po

 

Korzyści z regularnego usuwania kamienia nazębnego

Efektywne czyszczenie jamy ustnej oraz profilaktyczne wizyty u higienistki zapobiegają odkładaniu się zbędnego osadu. Nasi pacjenci zauważają wiele korzyści wynikających z regularnego usuwania kamienia nazębnego. Poniżej pięć najważniejszych:

  • Piękny uśmiech na długie lata. Regularne usuwanie kamienia przedłuża żywot naszych zębów.
  • Zapobieganie chorobom dziąseł. Usuwanie kamienia nazębnego pomaga w eliminacji bakterii i toksyn gromadzących się wokół dziąseł. 
  • Lepsze dotarcie do trudnodostępnych miejsc w jamie ustnej. Usuwanie kamienia nazębnego usuwa również powierzchnię, która może utrudniać skuteczne szczotkowanie i używanie nici dentystycznych.
  • Zapobieganie powstawaniu próchnicy. Kamień nazębny może sprzyjać gromadzeniu się bakterii, które mogą prowadzić do próchnicy zębów. 
  • Poprawa estetyk zębówi. Usuwanie kamienia nazębnego wpływa na wygląd zębów. Podczas zabiegu usuwane są plamy i osad z kamienia.

Podsumowując, regularne usuwanie kamienia nazębnego nie tylko pomaga w utrzymaniu zdrowia jamy ustnej, ale także może poprawić ogólny stan zdrowia i samopoczucie. Zapisz się na pierwszą wizytę usuwania kamienia w Koszalinie.

Cennik zabiegów usuwania kamienia

Poniżej przedstawiamy Państwu cennik na podstawowe zabiegi usuwania kamienia: skaling, piaskowanie i fluoryzację.

Zachęcamy do skorzystania z pakietu oraz instruktażu higieny jamy ustnej.

Rodzaj zabieguCena
Pakiet usuwania kamienia nazębnego i piaskowania zębów450 zł
Usuwanie kamienia nazębnego – skaling300 zł
Piaskowanie zębów300 zł
Fluoryzacja100zł
Instruktaż higieny jamy ustnej wraz z doborem produktów200 zł

Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej w Kovalenko Dental Team

Pacjenci zgłaszający się do naszej kliniki w Koszalinie chcą nie tylko, aby leczenie przywróciło im zdrowie i funkcjonalność jamy ustnej. Szukają zabiegu, który zapewni im estetyczny wygląd uzębienia i piękny uśmiech. Aby sprostać tym potrzebom, w Kovalenko Dental Team przygotowaliśmy ofertę z zakresu stomatologii estetycznej. Nasi pacjenci w szczególności zadowoleni są z zabiegów takich, jak licówki, bonding, wybielanie oraz usuwanie kamienia.

Jeśli jednak szukasz też innych usług stomatologicznych lub ortodontycznych takich, jak leczenie kanałowe, leczenie chorób okluzyjnych, czy też zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej — jesteś we właściwym miejscu. Aby ustalić plan leczenia dopasowany do Twoich potrzeb, umów się na konsultację i zapoznaj się z cennikiem usług stomatologicznych.

Dbamy o naszych pacjentów:

Doświadczona higienistka

Wybielanie wykonywane przez doświadczoną higienistkę Magdalenę Gocał

Sprawdzone prepraty

Korzystamy tylko ze sprawdzonych, bezpiecznych i certyfikowanych preparatów i materiałów do wybielania zębów.

Edukujemy

Podczas wizyty higienizacyjnej nauczysz się jak prawidłowo czyścić swoje zęby. Pomoże w doborze odpowiednich akcesoriów do higieny zębów

Magdalena Gocoł – Dyplomowana higienistka stomatologiczna.

Prawdziwy ekspert usuwania kamienia nazębnego (skaling), bezpiecznego piaskowania i wybielania zębów. Dla Magdy najważniejsze jest zadowolenie pacjenta oraz bezpieczne wykonywanie zabiegów higieny jamy ustnej.

Magda nieustannie poszerza swoją wiedzę przez uczestnictwo w licznych kursach i szkoleniach. Doceniają to nie tylko pacjenci. Magda zajęła III miejsce w konkursie ogólnopolskim jako „Higienistka Roku 2017” i od tamtej pory czynnie uczestniczy w Olimpiadach i konkursach, promujących pracę higienistki stomatologicznej.

 

Opinie naszych pacjentów

Kovalenko Dental Team – Twój stomatolog w Koszalinie

Adres: Świętego Wojciecha 24,
75-666 Koszalin
Rejestracja: +48690007678
Mail: dent@kovalenko.com.pl

Godziny otwarcia:
Poniedziałek 13:00 – 20:00
Wtorek: 10:00 – 20:00
Środa: 8:00 – 15:00
Czwartek: 8:00 – 15:00
Piątek: 8:00 – 15:00

Call Now Button