Higienizacja Stomatologiczna

Home / Higienizacja Stomatologiczna

Higienizacja stomatologiczna

Nie od dziś wiadomo, że najprostszym, najskuteczniejszym i przy tym najtańszym sposobem na zdrowy uśmiech są regularne wizyty higienizacyjne. Mają one przede wszystkim zadanie profilaktyczne. Dzięki regularnemu usuwaniu kamienia możesz skutecznie zapobiegać próchnicy i stanom zapalnym dziąseł. Zabiegi, które się do tego przyczyniają to więc scaling i piaskowanie. Oprócz tego wizyta higienizacyjna ma wymiar edukacyjny. Dzięki instruktażowi higieny jamy ustnej, wiesz jak skutecznie dbać o czystość swoich zębów.

Podstawowe zabiegi higienizacyjne w naszym gabinecie

SCALING to zabieg, który usuwa twarde złogi nazębne formujące się przez mineralizację płytki nazębnej, która z czasem staje się kamieniem nazębnym. Bierze się on z niedoczyszczonych resztek pokarmowych, składników śliny oraz bakterii. Resztki te to właśnie płytka nazębna. Po pewnym czasie ulega ona  mineralizacji (stwardnieniu),  przekształcając się w kamień nazębny, którego szczoteczka do zębów nie usunie. Powstały kamień uszkadza dziąsła,  powodując ich zaczerwienienie, obrzęk, ból a ostatecznie obniżanie się i odsłanianie szyjek zębowych. To z kolei może  doprowadzić do stopniowego rozchwiania zębów i ich utraty (parodontoza). Warto wspomnieć o tym, że pod kamieniem nazębnym często kryje się już próchnica.

PIASKOWANIE to dodatkowy zabieg uzupełniający scaling. Piaskowanie jest usuwaniem z powierzchni zębów osadów nazębnych i nieestetycznych przebarwień. Po takich zabiegach zęby nabierają blasku, ich powierzchnia znów jest gładka, a dziąsła mogą wreszcie „oddychać”. Nasza higienistka stomatologiczna dobierze odpowiednie usługi do Twoich potrzeb.

Dbamy o naszych pacjentów:

Leczymy trudne przypadki

Usuniemy najbardziej oporny i zalegający kamień nazębny. Zadbamy o Twoje dziąsła – w ciągu kilku wizyt przywrócimy do zdrowia Twoje dziąsła.

 

Komfort i bezpieczeństwo

Korzystamy tylko ze sprawdzonych, bezpiecznych i certyfikowanych preparatów i materiałów do higienizacji jamy ustnej. Każdy zabieg wykonujemy z zachowaniem najważniejszych zasad bezpieczeństwa dla szkliwa.

Edukacja i profilaktyka

Podczas wizyty higienizacyjnej nauczysz się jak prawidłowo czyścić swoje zęby. Pomoże w doborze odpowiednich akcesoriów do higieny zębów. Dzięki temu będziesz cieszyć się uśmiechem przez długie lata.

Szeroki zakres wizyty higienizacyjnej

Higienizacja jest w gruncie rzeczy najważniejszym dla Ciebie zabiegiem w drodze do zdrowego uśmiechu. Już na pierwszej takiej wizycie nasza higienistka stomatologiczna wykona pełną fotorelację Twoim zębom, zrobi test biofilmu, dzięki któremu dowiesz się, czy skutecznie czyścisz zęby i gdzie ewentualnie wymaga to poprawy. W następnym kroku higienistka – Magdalena Gocoł usunie z Twoich zębów kamień nazębny i osad. Po tym zabiegu omówi z Tobą stan higieny Twojej jamy ustnej oraz pokaże, jak dbać o swoje zęby i dziąsła, by zachować je w zdrowiu przez całe życie. Podczas wizyty higienizacyjnej pomożemy Ci dobrać odpowiednie akcesoria do codziennego użytku.

3 kroki do pięknego i zdrowego uśmiechu:

1. Wyleczymy Ci wszystkie zęby.

2. Ty wdrożysz do swojej codzienności zalecenia naszej higienistki stomatologicznej.

3. Będziesz regularnie przychodzić na zabieg higienizacji (1-2 razy do  roku, a palacze i kawosze, w zależności od stopnia osadzania się przebarwień, nawet co 3 miesiące).

 

Cennik usług higienistki stomatologicznej

Poniżej podane są orientacyjne ceny usług realizowanych przez naszą higienistkę stomatologiczną.

Usługi w ramach higienizacjiCena
Instruktaż higieny jamy ustnej 200 zł
Pakiet usuwania kamienia nazębnego i piaskowania zębów450 zł
Usuwanie kamienia nazębnego – skaling300 zł
Piaskowanie zębów300 zł
Reminalizacja szkliwa150 zł
Recall – wizyta kontrolna po pierwszej higienizacji200 zł

Cały cennik naszych usług znajdziesz tutaj. Jeśli jesteś zainteresowany usługą wybielania to zajrzyj na naszą stronę poświęconą wybielaniu

  • Magdalena Gocoł

Magdalena Gocoł – Dyplomowana higienistka stomatologiczna.

Prawdziwy ekspert usuwania kamienia nazębnego (skaling), bezpiecznego piaskowania i wybielania zębów. Dla Magdy najważniejsze jest zadowolenie pacjenta oraz bezpieczne wykonywanie zabiegów higieny jamy ustnej.

Magda nieustannie poszerza swoją wiedzę przez uczestnictwo w licznych kursach i szkoleniach. Doceniają to nie tylko pacjenci. Magda zajęła III miejsce w konkursie ogólnopolskim jako „Higienistka Roku 2017” i od tamtej pory czynnie uczestniczy w Olimpiadach i konkursach, promujących pracę higienistki stomatologicznej. Więcej o Magdzie dowiesz się na jej facebooku.

 

 

Kovalenko Dental Team – Twój stomatolog w Koszalinie

Adres: Świętego Wojciecha 24,
75-666 Koszalin
Rejestracja: +48690007678
Mail: dent@kovalenko.com.pl

Godziny otwarcia:
Poniedziałek 13:00 – 20:00
Wtorek: 10:00 – 20:00
Środa: 8:00 – 15:00
Czwartek: 8:00 – 15:00
Piątek: 8:00 – 15:00

Call Now Button