Artem Kovalenko

Home / Artem Kovalenko

Artem Kovalenko

Witajcie! Nazywam się Artem Kovalenko i jestem stomatologiem. Klinikę Kovalenko Dental Team stworzyłem z myślą o pacjentach, takich jak ja, którzy zmagają się różnymi dolegliwościami w obrębie jamy ustnej. 

Dlaczego, mówię, że moi pacjenci są tacy sami jak ja? Ponieważ sam przez wiele lat zmagałem się z problemami stomatologicznymi. Już w czasie studiów zastanawiałem się, z jakiego powodu w tak młodym wieku mam już starte kły? Dlaczego mając zdrowe zęby, reaguję na ciepłe i zimne napoje? Dlaczego odpryskuje mi szkliwo? W odpowiedzi na swoje pytania słyszałem, że taki mój urok. Nie było mowy o znalezieniu i usunięciu przyczyny tych dolegliwości. 

 

Zgłębiając swoją wiedzę jako praktykujący dentysta, trafiłem na ekspertów, którzy nie tylko znali odpowiedzi na moje pytania, ale nauczyli mnie też tego, że na zęby nie powinno się patrzeć tylko powierzchownie. Jako lekarz dentysta muszę widzieć WIĘCEJ.

Dziś już wiem, że mój problem był początkiem choroby okluzyjnej. Okazało się, że nie byłem sam, bo osób, takich jak ja jest więcej, a przypadłość ta jest często spotykana, lecz rzadko leczona. To właśnie dlatego postanowiłem, że mieszkańcy Koszalina i okolic nie będą musieli dłużej cierpieć i szukać pomocy z dala od domu, w wielkich miastach, a właśnie u nas w Kovalenko Dental Team. Jesteśmy tutaj dla Was i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby rozwiązać Wasze problemy i przywrócić Wam zdrowy i piękny uśmiech. Przeczytaj więcej o zespole Kovalenko Dental Team

Od 2023 roku jestem członkiem ITI –  International Team for Implantology. Jest to największa międzynarodowa grupa implantologów. Przynależność do grupy do dostęp do wiedzy, doświadczenia setek specjalistów implantologów na świecie.

Pacjenci, którym pomagam

Na mój fotel trafiają pacjenci ze skomplikowaną historią choroby. Często są to osoby, które od innych lekarzy usłyszały, że nie mogą im pomóc lub jednym sposobem leczenia jest usuwanie kolejnych zębów.

Zapraszam Cię na wizytę,  jeśli zmagasz się z jednym z poniższych problemów:

  • Masz usunięte zęby i myślisz o leczeniu implantologicznym;
  • Zmagasz się z bezzębiem i chcesz mieć protezę opartą na implantach;
  • Potrzebujesz odbudować kości przed umieszczeniem implantów;
  • Masz zdiagnozowaną chorobę związaną ze stawem skroniowo-żuchwowym;
  • Odczuwasz dolegliwości związane z bruksizmem, ścieraniem zębów lub zauważasz, że szkliwo odpryskuje z Twoich zębów;
  • Odczuwasz ból za uszami, który może być mylony z bólem migrenowym; 
  • Zauważasz osunięcie dziąseł z korony zęba. W związku z odsłoniętą szyją zębów widzisz, że Twoje zęby reagują na ciepło, zimno i czujesz ból podczas jedzenia lub picia;
  • Masz zatrzymane ósemki i chcesz je usunąć w nieinwazyjny sposób, który nie narusza tkanek miękkich;
  • Zależy Ci na zastosowaniu opatrunku bogato płytkowego podczas zabiegów chirurgicznych, które przyspieszają leczenie i minimalizują dolegliwości po zabiegu.

 

Kursy i szkolenia

W drodze do osiągnięcia perfekcji w stomatologii oprócz doświadczenia potrzebne jest jeszcze ciągłe zdobywanie wiedzy. Liczne szkolenia, kursy potwierdzone certyfikatami pozwalają na poszerzanie działań oraz innowacyjne podejście do leczenia.

Artem Kovalenko miał przyjemność uczestniczyć w szeregu kursów w Polsce i zagranicą. Swoją wiedzę czerpie od najlepszych specjalistów w swojej dziecinie. W latach 2018-2019 Artem Kovalenko przystąpił do realizacji szkoleń Akademii Dowsona i tym samym dołączył do adeptów najbardziej prestiżowej szkoły stomatologii w Polsce.

Szkolenie z techniki Khoury’ego

Miałem zaszczyt uczestniczyć w szkoleniu „Technika Khoury’ego i inne techniki wykorzystujące tkanki własne pacjenta” z dr Mariuszem Bołzanem.

Dzięki temu szkoleniu pacjenci będą mieli dostęp do najbardziej innowacyjnych metod uzupełniania kości mi.n. pod leczenie implantologiczne. Jedną z wielu korzyści nowej metody jest skrócenie czasu leczenia. Już po czasie 3,5 miesiącach można wszczepiać koronę na implancie, co przyspiesza całe leczenie. Inną zaletą leczenia jest zastosowanie tkanek własnych pacjenta bez konieczności wykorzystania sztucznych składników odbudowy kości. Tak, więc metoda jest całkowicie naturalna i jako jedna z nielicznych poparta wieloletnimi badaniami naukowymi. 

Call Now Button