overlay-w-leczeniu-stomatologicznym/

Overlay w leczeniu stomatologicznym

Próchnica zębów powoduje ich poważne uszkadzanie i wpływa na zdrowie jamy ustnej. Do naszej kliniki w Koszalinie często zgłaszają się pacjenci z tego rodzaju problemami, a naszą odpowiedzią są, między innymi, wypełnienie Overlay.

Overlay — czym jest?

Overlay to nowoczesna forma wypełnienia, która doskonale dopasowuje się do zęba. W Kovalenko Dental Team stosujemy ten zabieg, aby przywrócić zepsutego lub zniszczonego zęba do jego pierwotnego stanu. Często jest to wskazana forma wypełniania zęba po leczeniu kanałowym. Overlay pozostawia zdrową strukturę zęba, koncentrując się na dopasowaniu do niego mocnego i trwałego wypełnienia w celu uzupełnienia ubytku powstałego na skutek próchnicy zębów.

Do tego typu wypełnienia używa się materiałów kompozytowych lub ceramiki, które przymocowywane są do zębów za pomocą specjalnych, mocnych klejów stomatologicznych. Nasi pacjenci są bardzo zadowoleni z efektów wypełnienia overlay, ponieważ pokrywa ono średnie, jak i większe ubytki, do których inne metody wypełnień są niewystarczające.

Overley a korona — na co się zdecydować?

Korona i overlay to bardzo zbliżone do siebie wypełnienia z zakresu protetyki stomatologicznej. Overlay to rodzaj wypełnienia stosowanego w przypadku dużych ubytków, który oprócz samego zęba rekonstruuje także boczne fragmenty jego powierzchni. Całość zostaje perfekcyjnie dopasowana na podstawie wycisku uzębienia, dzięki czemu możliwe jest szczegółowe odtworzenie kształtu korony zęba, a także dopasowanie go do reszty uzębienia znajdującego się w jamie ustnej. W przypadku wypełnienia overlay można usunąć mniej tkanki zęba niż w przypadku korony.

Korona to zabieg protetyczny skupiający się na odtworzeniu całej widocznej części zęba. Wykonuje się ją zwykle na bardzo zniszczonych (np. przez próchnicę) zębach — koronę nakłada się na oczyszczony i oszlifowany ząb lub na implant wszczepiony w jego miejsce (w przypadku całkowitej utraty zęba i korzenia). Korona otacza ząb ze wszystkich stron i rekonstruuje wszystkie jego tkanki.

Jeśli nie wiesz, na jaki zabieg się zdecydować, zapraszamy do kontaktu. Nasi stomatolodzy w klinice w Koszalinie zdecydują, czy w Twojej sytuacji bardziej odpowiednia będzie korona, czy overlay.

Korzyści z zabiegu Overley w Kovalenko Dental Team

Pacjenci zgłaszający się do nas na zabieg wypełnienia są często zaskoczeni tym, jak świetną alternatywą dla tradycyjnych wypełnień jest overlay. W Kovalenko Dental Team stosujemy overlay do średnich, jak i większych ubytków — efekt końcowy zachwyci Cię zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym.

Do głównych zalet wypełnienia overlay należą:

  • trwałość
  • estetyka
  • perfekcyjne dopasowanie

Nowoczesna protetyka w Koszalinie

Próchnica i uszkodzenia zębów to poważne problemy wymagające pilnej uwagi. Jeśli jednak już teraz zmagasz się z ubytkami w zębach, skorzystaj z naszej oferty leczenia protetycznego w Koszalinie. Umawiając się na wizytę w Kovalenko Dental Team masz pewność, że zrobiłeś dobry krok w kierunku pięknego uśmiechu. Stosujemy nowoczesne metody leczenia, a nasi specjaliści zadbają o Twój komfort i przeprowadzą Cię przez cały proces w miłej atmosferze. Co więcej, jeśli potrzebujesz leczenia chorób okluzyjnych, zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej, stomatologii estetycznej lub innych usług, to też jesteś we właściwym miejscu! Zachęcamy do zapoznania się z cennikiem usług stomatologicznych.

Call Now Button