Przezroczysty aparat ortodontyczny Invisalign 

Przezroczysty aparat ortodontyczny Invisalign 

Planujesz leczenie ortodontyczne i chcesz, aby przebiegało ono szybciej, sprawnie i komfortowo? Masz obawy przed założeniem tradycyjnego aparatu? Mamy na to rozwiązanie! Są to przezroczyste nakładki aparatu ortodontycznego Invisalign, które pokochali nasi pacjenci. W tym artykule dowiesz się, dlaczego stawiamy na przezroczysty aparat ortodontyczny. Zapraszamy do lektury.

Czym są niewidoczne nakładki ortodontyczne Invisalign? 

Nakładki Invisalign to najnowocześniejsza z metod stosowanych w ortodoncji. Są to niewidoczne dla drugiej osoby nakładki na zęby. Ich zadaniem jest wywieranie nacisku i przez to wyprostowanie zębów oraz przesunięcie ich w odpowiednie miejsca. Nakładki nie są przymocowane na stałe. W każdej chwili można je zdjąć, jednak rekomendowany czas ich noszenia to 22 godziny na dobę. Dzięki temu efekty w postaci nowego i pięknego uśmiechu będą szybko widoczne.

10 korzyści płynących z leczenia niewidocznym aparatem ortodontycznym

 Leczenie przezroczystym aparatem ortodontycznym ma wiele zalet. Poniżej przedstawiamy 9 korzyści, które widzą nasi pacjenci po zastosowaniu nakładki Invisalign.

1. Pierwszą z nich jest to, że jest on praktycznie niewidoczny. Nie posiada drutów i metalowych zamków, jak tradycyjny aparat ortodontyczny. Jest to po prostu przezroczysta nakładka na zęby.

2. Kolejną zaletą jest łatwość w zachowaniu higieny jamy ustnej. Podczas mycia zębów ściągasz nakładkę. Przez to ją również łatwo utrzymać w czystości.

3. Efekty są szybko widoczne. Czas leczenia przezroczystym aparatem ortodontycznym jest ustalany indywidualnie przez Twojego lekarza, ale pierwsze efekty są zauważalne już po kilku miesiącach. Z pewnością terapia trwa krócej niż podczas noszenia tradycyjnego aparatu.

4. Niewidoczny aparat ortodontyczny jest komfortowy w codziennym użytkowaniu.

5. Przezroczyste nakładki ortodontyczne są mobilne. Bardzo łatwo je zdjąć np. na czas spożywania posiłku. Tym samym nie musisz rezygnować z jedzenia ulubionych produktów.

6. Nakładki Invisalign są elastyczne. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszego materiału, nakładki mogą dokładnie dopasować się do linii dziąseł. Jednocześnie nie są wyczuwalne podczas noszenia.

7. Niewidoczne Nakładki są w 100% bezpieczne dla Twojej jamy ustnej. Nosząc nakładki Invisalign nie musisz obawiać się otarć lub ran jamy ustnej.

8. Dzięki skanerowi wewnątrzustnemu już na konsultacji zobaczysz, jak będzie wyglądać Twój nowy uśmiech. W trakcie leczenia dzięki aplikacji ​mobilnej MyInvisalign samodzielnie będziesz śledzić postępy oraz drogę, jaka Ci pozostała do wymarzonego uśmiechu.

9. Przedostatnią, ale chyba jedną z najważniejszych zalet noszenia przezroczystego aparatu ortodontycznego jest bardzo dokładnie zaplanowany cały proces leczenia. Wszystko dzięki najnowocześniejszej technologii.

10. Ostatnia korzyść jest dla tych, którzy walczą z podjadaniem. Z nakładkami Invisalign nastąpi koniec ze spontanicznym lądowaniem jedzenia w Twojej buzi. Tylko patrzeć jak przełoży się to na Twoją sylwetkę oraz na zbudowanie zdrowego nawyku oczywiście!

niewidoczne nakladki Invisalign 

W jaki sposób przebiega leczenie przezroczystym aparatem ortodontycznym?

W naszej klinice zwracamy uwagę na to, aby pacjenci zrozumieli cały plan leczenia oraz czuli się zaopiekowani przez nasz zespół. Dlatego etapem poprzedzającym leczenie przezroczystym aparatem ortodontycznym jest konsultacja z lekarzem. Podczas wizyty określamy rodzaj wady zgryzu oraz to czy kwalifikuje się ona do korekcji za pomocą niewidocznych nakładek Invisalign.

W klinice Kovalenko Dental Team możesz zobaczyć przyszłe efekty leczenia za pomocą cyfrowych skanów 3D Twoich zębów. Od początku wiesz, czego się możesz spodziewać. Wszystko jest jasne i klarowne. Nie ma dodatkowych opłat, a koszt leczenia ustalamy  indywidualnie na pierwszej wizycie. 

Kolejny etap to precyzyjne dopasowanie niewidocznych nakładek do Twoich zębów. To bardzo ważne, bo wtedy uzyskamy pożądane efekty. Regularnie będziesz odwiedzać swojego ortodontę na wizytach kontrolnych. Lekarz przez cały czas leczenia monitoruje postępy i w razie potrzeby modyfikuje plan leczenia. 

Równie ważnym etapem jest retencja, czyli utrwalanie osiągniętych efektów za pomocą przezroczystego aparatu ortodontycznego. Dzięki temu zęby nie wrócą do swojego pierwotnego stanu. Jednak nie masz się czego obawiać. Aparat retencyjny jest dyskretny tak samo jak nakładki Invisalign.

nakładki invisalign

Dla kogo jest przezroczysty aparat ortodontyczny? 

Niewidoczny aparat ortodontyczny jest odpowiedni dla dorosłych oraz nastolatków. W naszej klinice ważne jest indywidualne podejście do każdego pacjenta. Dlatego to, czy Twoja wada zgryzu może być leczona przezroczystym aparatem ortodontycznym oceni lekarz podczas pierwszej wizyty. Może się okazać, że przed rozpoczęciem lub po zakończeniu leczenia niewidocznymi nakładkami będziesz potrzebował zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej, implantologii, protetyki bądź leczenia chorób okluzyjnych.

Jednak z przezroczystych nakładek Invisalign mogą korzystać osoby z praktycznie każdą wadą, a w szczególności pacjenci:

  ze szparami międzyzębowymi i stłoczonymi zębami,

  z przodozgryzem,

  z zgryzem: głębokim, krzyżowym i otwartym…

Skaner wewnątrzustny a nakładki Invisilign

Skaner wewnątrzustny to system do pobierania wycisków ortodontycznych. Skan precyzyjnie odtwarza anatomię jamy ustnej w postaci obrazu 3D. Następnie taka wirtualna „mapa” jamy ustnej pozwala zaprojektować indywidualnie dopasowane nakładki Invisalign. W naszej klinice Kovalenko Dental Team dbamy o najwyższy komfort pacjentów, dlatego też korzystamy z najnowocześniejszych technologii. Skaner wewnątrzustny iTero, którego używamy na co dzień, pomaga w diagnostyce chorób i wielu niedogodności — od razu dowiesz się, jak będzie przebiegać Twój plan leczenia. Dzięki ultraprecyzyjnym pomiarom zebranym przez skan 3D mamy możliwość optymalnie dopasować nakładki Invisalign do jamy ustnej każdego klienta.

Różne rodzaje aparatów ortodontycznych

W Kovalenko Dental Team dobierzemy aparat ortodontyczny dopasowany do Twoich potrzeb, stanu zdrowia i budżetu. Oprócz przezroczystych nakładek Invisilign mamy dla naszych pacjentów dobrze znane aparaty stałe na gumki, ekspander stomatologiczny czy aparaty retencyjne. Więcej przeczytasz na naszym blogu stomatologicznym.

Zniżki na leczenie ortodontyczne nakładkami Invisalign 

Zaproaszamy Cię do obserowania naszego facebooka. W Scoal Mediach dowiedz się o takich wydarzeniach jak dzień otwarty z ortodoncją! Umawiając pierwszą wizytę na konsultację  zapytaj o promocję na przezroczyste nakładki ortodontyczne Invisalign w Kovalenko Dental Team. Dla nowych pacjentów mamy ciekawą ofertę i zniżki na leczenia z na z nakładkami Invisilign. Dowiedz się więcej.

Podsumowanie

 Jak widać leczenie przezroczystym aparatem ortodontycznym jest bezpieczne, dyskretne i wygodne. Nie musisz rezygnować ze swoich ukochanych potraw, higiena jamy ustnej jest szybka, a cały proces zaplanowany i ciągle monitorowany przez naszego ortodontę. Zespół Kovalenko Dental Team w Koszalinie zadba o Twoje samopoczucie i sprawi, że będziesz zachwycony swoim uśmiechem.

Ortodonta w Kovalenko Dental Team

lek. dent. Liliia Albin

Liliia zajmuje się leczeniem ortodontycznym w Kovalenko Dental Team w Koszalinie.

Niezwykle szczegółowa i dokładna, co świetnie wykorzystuje w pracy z pacjentami wymagającymi leczenia ortodontycznego.  Ceni dobry kontakt z pacjentem i przyjazną atmosferę. Szczególnie lubi pracę z dziećmi, stara się, aby na fotelu czuły się bezpiecznie.

Ukończyła Uniwersytet Medyczny w Tarnopolu (Ukraina). Nostryfikację dyplomu uzyskała na Uniwersytecie Medycznym w Warszawie. Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieci.

 

 

Call Now Button